Jak przedłużyć trwałość perfum?

Zakup ulubionych perfum jest często jednym z najlepiej zainwestowanych wydatków. Zapach może być jedną z charakterystycznych cech danej osoby, a jego dopasowanie do swojej osobowości i charakteru pozwala na zwiększenie pewności siebie w każdej sytuacji. Perfumy są niezbędnym dodatkiem kobiety i mężczyzny, a wiele specjalistów określa zapach, jako jedną z części garderoby, którą należy zakładać każdego dnia. Wiele osób irytuje się, kiedy po kilku godzinach nie wyczuwa swojej ulubionej woni na skórze. Jak zwiększyć trwałość perfum? Co zrobić, aby spryskana skóra pachniała ulubionym zapachem cały dzień lub całą noc? Istnieje kilka sposobów, które są odpowiedzią na nurtujące kobiety i mężczyzn pytanie: jak przedłużyć trwałość perfum?

Dlaczego perfumy i ulubione zapachy nie są długo odczuwalne na skórze?

 

Perfum i jego zapach, właściwie dopasowany do osoby często staje się jego znakiem rozpoznawczym. Niestety, wiele czynników sprawia, ze bardzo szybko ulatnia się z powierzchni skóry i odzieży, przez co konieczne jest jego dodatkowa aplikacja w ciągu dnia. Najczęstszymi przyczynami krótkiego utrzymywania się zapachu są:

  • bardzo sucha skóra ciała,
  • nieodpowiednia aplikacja perfum,
  • wykorzystywanie kosmetyków do pielęgnacji, które charakteryzują się inną nutą zapachową niż ulubione perfumy,
  • zbyt mało skoncentrowana receptura produktu, co sprawia, że zapach szybko się ulatnia,
  • mała kompatybilność zapachu ze skórą właściciela.

Dodatkowym czynnikiem, który w dużej mierze przyczynia się do obniżenia trwałości perfum, jest ich słaba jakość lub niepewnie pochodzenie. Zakup perfum powinien być przemyślany, a wymarzony flakonik warto zakupić w renomowanych sklepach. W naszej ofercie znajdziesz kultowe i nowoczesne zapachy dla Pań i Panów, które są oryginalne, a dodatkowo wyróżniają się atrakcyjną ceną. Oferujemy różne pojemności, tak, by każdy, nawet najbardziej wymagający klient znalazł odpowiedni dla siebie.

Jak przedłużyć trwałość perfum na skórze?

 

Poniżej przedstawiamy Ci sprawdzone sposoby i triki, które pozwolą przez cały dzień cieszyć się wonią ulubionych perfum na skórze. Jak przedłużyć trwałość perfum?

 

  1. Zadbaj o nawilżenie skóry!

 

Jak przedłużyć trwałość perfum na skórze? Jednym z czynników, który sprawia, że zapach dłużej utrzymuje się na naskórku, jest jego dobre nawilżenie. Cząsteczki substancji zapachowych, które obecne są w perfumach, znacznie lepiej utrzymują się na tłustych powierzchniach. Dzięki aplikacji na nawilżone podłoże, cząsteczki perfum mają szansę wniknąć w skórę i aktywować się pod wpływem ciepła ciała. Warto po kąpieli, przed aplikacją produktu nałożyć na ciało balsam lub krem nawilżający. Aby nie doprowadzić do zmieszania się różnych nut zapachowych, warto wybierać kosmetyki bezzapachowe lub z serii odpowiadającej ulubionemu flakonikowi.

 

  1. Pamiętaj o właściwej aplikacji

 

Jak zwiększyć trwałość perfum? Kluczem jest aplikacja produktu w newralgiczne miejsca na ciele. Cząsteczki zapachowe wchodzą w niezwykłą relację ze skórą, a intensywny zapach aktywuje się pod wpływem temperatury ciała. Warto psikać perfumom miejsca, w których wyjątkowo mocno pulsuje krew, czyli: na szyję, skronie, nadgarstki lub za uszami. Zapach doskonale utrzymuje się także na włosach, dlatego świetnym pomysłem jest jego nałożenie na same końce kosmyków.

Sprawdź gdzie najlepiej psikać się perfumami?

 

  1. Aplikuj perfum na części garderoby

 

Świetnym sposobem na zwiększenie trwałości ulubionego zapachu jest pryskanie nim na poszczególne części garderoby. Aromat najdłużej i najintensywniej utrzymuje się na apaszce lub delikatnym szaliku, dlatego warto kilkukrotnie popsikać perfumami ich powierzchnię. Dodatkową informacją jest fakt, że zawarte w perfumach cząsteczki olejków eterycznych doskonale przenikają i pozostają na ubraniach wykonanych z lnu, bawełny, muślinu i innych naturalnych tkanin.

 

Jak przedłużyć trwałość perfum? Zastosowanie kilku trików oraz zakup flakonika ze sprawdzonego miejsca pozwoli cieszyć się ulubionym zapachem przez cały dzień lub całą noc. Pamiętaj o nawilżeniu skóry i niemieszaniu zapachu z wonią innych kosmetyków, a ulubione perfumy będziesz czuć przez długi czas.