Jak dobrać perfumy męskie?

Twoja elegancja, charyzma, pewność siebie i Twój sposób bycia, mogą być uzależnione od rodzaju perfum, którego używasz. Jednak wybór zapachu, który będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, może czasem stać się dylematem. Jak dobrać perfumy męskie? Celem jest wybranie czegoś, co dobrze definiuje Twoją osobowość i przedstawia najlepszą wersję Ciebie. Jedyną sztuczką, której musisz się nauczyć, jest wybór właściwych perfum na odpowiednią okazję.

Rodziny zapachów i ich wybór

Jakie perfumy męskie będą najlepszym wyborem? Odpowiedź na to pytanie może być trudna, ponieważ zależy ona od przeznaczenia zapachu, preferencji osoby, która będzie go nosić i innych indywidualnych elementów, które należy wziąć pod uwagę. Doboru perfum dokonuje się przede wszystkim na ich kategoriach zapachowych. Oto opisy najważniejszych z nich:

 

  • Drzewny: To nie tylko drewno, ale wszystkie leśne zapachy, które przywołują na myśl las i jego wilgotną ziemistość.
  • Zielony: Podobny do powyższej kategorii, jednak w przeciwieństwie do drzewnych, “zielony” aromat jest bardziej, jak świeżość dżungli i traw.
  • Ziołowy: Często nazywany także “aromatycznym”. Jego reprezentantami są na przykład; lawenda, rozmaryn lub mięta.
  • Kwiatowy: Najczęściej spotykany w nutach głowy i serca, czyli tych wrażeniach zapachowych, które są wizytówką perfum, definiują je oraz są najbardziej ulotne. Pomimo że są to delikatne i typowo kobiece zapachy, bez wątpienia znajdują swoje zastosowanie w męskiej gammie produktów.
  • Cytrusy: Orzeźwiające i wyraźne tony cytrusów świetnie nadają się do codziennego zastosowania, są lekkie i uniwersalne. Idealny wybór na lato.
  • Wodny: Te zapachy przywołują na myśl ocean, morze lub deszcz.
  • Owocowy: Ta kategoria dotyczy wszelkich owoców, oprócz cytrusów. Pomyśl o świeżych brzoskwiniach lub dzikich jagodach.

Perfumy na różne okazje

Oczywiście, posiadanie swojego charakterystycznego zapachu jest dobrym i oryginalnym zwyczajem. To daje Ci poczucie tożsamości i wyróżnia Cię z tłumu. Ale co powiesz na eksplorowanie sfery emocji i zmysłów za pomocą wielu rodzajów perfum? Odpowiednie sytuacje wymagają odpowiednich rozwiązań, więc w dobrym tonie jest dobór właściwych zapachów do określonych okazji. Poniżej znajdziesz porady na temat wyboru właściwej kompozycji właśnie w tym aspekcie, co ułatwi Ci wybór produktu z naszego sklepu.

Na co dzień

Jakie męskie perfumy będą najlepszym wyborem na co dzień? W zwykły, powszedni dzień raczej nie potrzebujesz popisowych zapachów. Wybierz więc lżejsze nuty o tonach kwiatowych, cytrusowych lub ziemistych. Ponadto, w ciepłych miesiącach w ciągu dnia na zewnątrz jest ciepło. To sprawia, że zapachy utrzymują się dłużej i docierają dalej. Dlatego mocniejsze perfumy mogą być zbyt obezwładniające. Najrozsądniej będzie użyć wody perfumowanej. Nawet zapachy unisex sprawdzą się tutaj dobrze, ponieważ są one w większości w neutralnym tonie.

Na noc

Słodkie i wyraźne zapachy, takie jak miód, wanilia czy czekolada, najlepiej sprawdzają się, gdy powietrze jest chłodniejsze. Jeżeli wychodzisz z przyjaciółmi po długim dniu w pracy, możesz wypróbować nostalgicznych aromatów, takich kawa lub kakao. Takie nuty pomogą Ci się zrelaksować i jednocześnie pozwolą zachować poczucie skupienia.

Na randkę

Raczej nie chodzisz na randki codziennie, ale kiedy już to robisz, z pewnością chcesz, aby były one bardzo wyjątkowe. Zwłaszcza jeśli jest to Wasze pierwsze spotkanie, możesz zdecydować się na zapach, który kojarzy się z pewnością siebie, np. drzewny, korzenny lub piżmowy. Słodkie zapachy także będą pasować na tę okoliczność. Na wieczorne wyjścia z ukochaną osobą możesz wybierać perfumy, które podobają się Wam obojgu.

Do pracy

Nie wszystkie biura lubią perfumy. Jednak jeśli Twoje miejsce pracy pozwala Ci na noszenie zapachu, produkty z nutami korzennymi, cytrusowymi i drzewnymi mogą zdziałać cuda dla Twojej kariery. Jednak pamiętaj, aby Twój zapach był lekki i w miarę neutralny, ponieważ dla niektórych współpracowników może on być zbyt rozpraszający.

Na wakacje

Aby stworzyć lepsze wspomnienia, możesz wybrać zapachy oparte na miejscu docelowym. Aromaty kokosowe i te, z nutami wodnymi, są idealne na plaże i wieczorne, wakacyjne wyjścia. Zwróć uwagę na lokalny klimat, a następnie dobierz do niego swój zapach. Prawdopodobnie najczęściej będziesz wybierać zapachy kwiatowe, cytrusowe i owocowe, ponieważ one najlepiej pasują do wakacyjnych klimatów.